Českolipská nemocnice se připojila k aktivitě "Stop dekubitům"

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa se připojila k akci s názvem "Stop dekubitům", která byla zaměřena na prevenci proleženin.

„Tuto akci jsme připravili pro všechny, kteří mají s problematikou proleženin nějakou zkušenost,“ vysvětlil  generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl. Ve vestibulu nemocnice po dobu od 12:30 do 14:30 hodin měli všichni zájemci možnost se zeptat či se konkrétně poradit s odborníky, kteří akci zaštiťují. Pod vedením vrchní sestry LDN paní Lenky Caklové zde bude dispozici personál z tohoto oddělení, převazová sestra, sestra pro rehabilitační ošetření a nutriční terapeut. Laickou veřejnost s obsahem a také významem dne „Stop dekubitům“ seznámily dále vyvěšené informační materiály. Akce byla směřována na oblasti stádia vzniku dekubitů, dále preventivní ošetřování kůže, rehabilitace a správné polohování pacienta a na jejich léčbu. V neposlední řadě zde byly prezentovány také nutriční produkty a polohovací pomůcky určené pro prevenci a léčbu dekubitů. „Právě působení preventivních opatření proti proleženinám může ve velké míře ovlivnit daný stav pacienta,“ shrnula na závěr hlavní sestra českolipské nemocnice Jaroslava Navrátilová.