Rozhovor - lékárna

„Nadstandardně vybavená lékárna s kvalitním personálem a službami na vysoké úrovni,“ tak hodnotí lékárnu, která sídlí v českolipské nemocnici, její hlavní lékárnice PharmDr. Petra Havlasová.

Čím se liší místní lékárna od ostatních, co vše může nabídnout svým klientům, co připravuje, na to všechno jsme se jí zeptali.

P.Havlasova (lekarna banner.jpg)

1. Prosím představte nám ve zkratce místní lékárnu.
Lékárna v nemocnici má dva hlavní úkoly. V prvé řadě se kompletně stará o zajištění léčiv, zdravotního materiálu a diagnostik pro pacienty, kteří leží v nemocnici, dále poté zajišťuje následnou péči propouštěným pacientům z lůžkových odděleních. Druhou její úlohou je servis pro všechny klienty, kteří do nemocnice zavítají a potřebují léky nebo zdravotní pomůcky na předpis nebo z volného prodeje.

2. Co vše můžete nabídnout návštěvníci lékárny v nemocnici, čím se na trhu lišíte?
V každém případě jsme lékárna, která disponuje opravdu širokým sortimentem léčiv. Mnoho pacientů k nám chodí nejen pro běžná léčiva, ale také s požadavkem na individuálně připravované léčivé přípravky. Ty jsme schopni u nás v laboratoři připravit v krátkém časovém horizontu. Léky si u nás mohou klienti objednat také telefonicky, ideální je pro nás zaslat naskenovaný recept, a vyzvednou si je po domluvě.

3. Co dále nabízíte?
Dnes již samozřejmostí každé lékárny je sortiment na volném prodeji, nabízíme doplňky stravy, dětskou výživu, kvalitní kosmetiku, zdravotní pomůcky, atd. K tomuto prodeji pořádáme každý měsíc také zajímavé promo akce, kde konkrétně výrobky představujeme a také si je u nás návštěvníci mohou vyzkoušet. Vždy samozřejmě za akční ceny. Určitě stojí za zmínku také naše věrnostní karta nemocniční lékárny, která při pravidelných návštěvách zajišťuje držitelům zvýhodněný nákup.

4. Proč myslíte, že by měli návštěvníci chodit právě do nemocniční lékárny? V naší lékárně si trváme na tom, že slušnost a odbornost jdou ruku v ruce. Náš vyškolený personál umí odborně poradit, nebereme naši lékárnu pouze jako obchod, ale i jako ten nejlepší prostředek jak poskytnout našim pacientům tu nejlepší pomoc.