Představení záměru zřízení střední zdravotnické školy

Na poradě ředitelů škol a školských zařízení v České Lípě, obce s rozšířenou působností, představili záměr vzniku nové střední zdravotnické školy v České Lípě předseda představenstva Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa Ing. Pavel Marek a ředitelka Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Liberci Mgr. Jana Urbanová.

Nemocnice vyjádřila jak odbornou podporu při studiu, tak jednoznačný bonus stabilního zaměstnavatele, škola ředitelům přiblížila navrhované vzdělávací programy oboru Praktická sestra a oboru Ošetřovatel. Oba pak požádali ředitele o součinnost a prezentaci tohoto záměru.

Vznik odloučeného pracoviště SZŠ a VOŠ zdravotnické v Liberci ve městě Česká Lípa plánuje zřizovatel školy, Liberecký kraj, na nadcházející školní rok 2018/2019.