Českolipský laický záchranář

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa se stala partnerem Střední zdravotnické školy v Děčíně při pořádání soutěže s názvem „Českolipský laický záchranář.“ Akce se uskutečnila dnes dopoledne v prostorách nemocnice.

Celkem se soutěžního klání zúčastnilo na 20 dětí z místních základních škol v celkem 5 družstvech. Žáci se utkali v několika disciplínách. Na čtyřech stanovištích v praxi ukázali, jak si umí poradit s různými druhy zranění. Rozhodčími se zde za asistence studentů zdravotnické školy staly vrchní sestry českolipské nemocnice z Oddělení ARO, DIOP, z Centrálního příjmu a Plicního oddělení a staniční sestra z Oddělení chirurgie. Poslední stanoviště v testu shrnulo znalosti dětí v poskytování první pomoci. Výhercem soutěže se stali žáci z českolipské Základní školy 28. října, kterým i nemocnice připravila dárky v podobě drobných zdravotnických potřeb.

Zachrannar (20180207_091227.jpg)

V letošním školním roce 2018/2019 se přímo v České Lípě otevírá nová střední zdravotnická škola, odloučené pracoviště SZŠ a VOŠ zdravotnické Liberec. Škola, která bude sídlit v budově místí Obchodní akademie, bude poskytovat vzdělávání pro zájemce o zdravotnická povolání ve vzdělávacích programech Praktická sestra/Zdravotnický asistent a Ošetřovatel.