Nemocnice obhájila akreditaci

Českolipský deník

14.10.2016

Výsledek akreditačního šetření je u konce. Nemocnice s poliklinikou v České Lípě opět obhájila svůj post a zůstává do roku 2019 akreditovaným pracovištěm.

Hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče probíhalo v českolipské nemocnici na konci září. Spojená akreditační komise v nemocnici postupně navštívila jednotlivá oddělení, kde komplexně hodnotila poskytování zdravotních služeb, ale i práva pacientů a zajištění jejich informovanosti nebo objednávání, předepisování a podávání léků. V hledáčku komise byla také hygiena, bezpečí a v neposlední řadě také úroveň komunikace a řízení lidských zdrojů. „Certifikát o akreditaci nám dává jasný signál, že směřování naší zdravotní péče je správné, že našim pacientům poskytujeme kvalitní péči,“ komentuje generální ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl.