Rychlé odkazy

DIČ: CZ 27283518
zapsaná u Krajského soudu v Ústí nad Labem, oddíl B, vložka 1648

Fax: 487 521 468
bankovní spojení: GE Money Bank, a. s., pobočka Česká Lípa číslo účtu: 183452738/0600

Tato společnost je držitelem certifikátu ECO ekologická firma

Jsem příznivcem laparoskopických operačních postupů, říká nový primář

(15.05.2012)
Aktuální rozhovor s primářem chirurgie MUDr. Jaroslavem Vernerem.

Jsem příznivcem laparoskopických operačních postupů, říká nový primář

V zájmu zajištění lepší organizace a zkvalitnění péče a s úkolem rychleji modernizovat medicínské postupy nastoupil do čela chirurgického oddělení Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa zkušený chirurg MUDr. Jaroslav Verner.

Svoji lékařskou dráhu zahájil na chirurgickém oddělení v Chomutově, kde byl v letech 1990 až 1993. Následně pracoval na chirurgii Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích, a to až do roku 2005. V letech 2005-2008 působil jako primář na chirurgickém oddělení nemocnice v Brandýse nad Labem. Následně 10 měsíců jako sekundární lékař v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. A od roku 2009 do roku 2012 vykonával funkci primáře chirurgického oddělení v nemocnici Nymburk.

I když zastává post primáře chirurgického oddělení v NsP Česká Lípa teprve od počátku května, odpověděl na několik otázek:

1) S jakými plány či vizemi přicházíte do českolipské nemocnice?

Plány jsou jedna věc, jejich uskutečňování věc druhá, proto ještě než budu mluvit co bych ve zdejší nemocnici chtěl změnit, dejte mi čas na seznámení se s prostředím, podmínkami a teprve potom budu schopen odpovědět přesněji.

2) Jsou jejich součástí i nějaké personální změny? Co považujete za nejdůležitější v komunikaci s kolegy, spolupracovníky?

Ano, mým cílem je přivést do zdejšího kolektivu mladé lékaře, kteří jsou plni nadšení a elánu a jsou schopni velmi rychle reagovat na jakékoliv změny. Jsem v intenzivním kontaktu se třemi mladými lékaři. Jeden již nastoupil do pracovního poměru a další dva by měli nastoupit během dalších dvou měsíců.

3) Chystáte se využít v léčbě nějaké nové metody, zvýšit počty některých operací...?

Sám jsem velkým přívržencem laparoskopických operačních postupů, takže po seznámení se s prostředím se pokusím rozšířit ve zdejší nemocnici spektrum těchto výkonů, aby pacienti ze zdejšího spádu nevyhledávali tyto operace v okolních nemocnicích.

4) Kterou zkušenost, ze svého předchozího profesního života, dnes pokládáte za nejcennější?

Asi zkušenost. I když věk nezastavíte a začíná se podepisovat i na mně, tak stále mi zůstává velká porce entuziasmu, který je však v současné době usměrňován životními zkušenostmi.

(pop)

home > Aktuality > Jsem příznivcem laparoskopických operačních postupů, říká nový primář
Vytištěno: 31.10.2014 21:56 z www.nemcl.cz