Liberecký hejtman si prohlédl nově rekonstruované operační sály

Generální ředitel nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl provedl ve středu 16. prosince nově rekonstruovanými operačními sály zástupce Libereckého kraje včetně hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a zástupce města Česká Lípa.

Generální ředitel nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl provedl ve středu 16. prosince nově zrekonstruovanými operačními sály zástupce Libereckého kraje a města Česká Lípa. “Jsme hrdým akcionářem českolipské nemocnice,” komentoval prohlídku hejtman Libereckého kraje Martin Půta a poděkoval všem, kteří se na rekonstrukci podíleli.

Celkové náklady činily téměř deset a půl milionu korun a byly stoprocentně hrazeny z evropských fondů. Projekt byl rozdělen do čtyř částí a nemocnice ho celý realizovala během letošního roku. “Nemocnice má velký vnitřní dluh, který se nám postupně daří “umořovat”. Neinvestovalo se tu ani do moderních přístrojů ani do samotných budov. Nová zařízení sálů slouží od září letošního roku a umožňují provádět operace šetrněji k pacientům. A to je našim cílem, poskytovat stále lepší a lepší služby,” říká Jaroslav Kratochvíl a dodává, že modernizace nemocnice bude pokračovat i v novém roce. “Zásadní rekonstrukcí projde centrální výroba chladu, která je v nevyhovujícím technickém stavu a neodpovídá současným předpisům. Další akcí je celková rekonstrukce dětského oddělení nemocnice, které v současném vybavení pracuje nepřetržitě od roku 1981. Pacientům budou sloužit i nové výtahy v budově “A” nemocnice.