Konference pediatrie

Českolipská nemocnice uspořádala další velkou konferenci ošetřovatelské péče, tentokráte na téma pediatrie. Konference proběhla 8.června v popoledních hodinách v zasedací místnosti 6. patra budovy polikliniky a podílelo se na ní zejména Dětské oddělení pod vedením vrchní sestry Jitky Jelínkové.

„V letošním roce se jedná již o druhou konferenci takového většího rázu,“ připomněla ředitelka pro ošetřovatelskou péči Jaroslava Navrátilová. Konference byla určena nejen pro zdravotní sestřičky českolipské nemocnice, ale mohli se zúčastnit i zdravotní sestry z okolních nemocnic.

Témata konference se týkala zejména zdravotní péče o malé pacienty. Jednalo se například o téma rotavirů u dětí v kojeneckém věku, ošetřovatelské péče o děti s horečkou, intoxikace dítěte alkoholem i například, jak zvládnout samotnou nemoc malých pacientů s úsměvem. Námětem byl také poporodní bonding, první kontakt matky s dítětem po porodu, novorozenecký screening, abstinenční syndrom u novorozenců jako aspekt gravidity drogově závislé matky a v neposlední řadě také ošetřovatelská péče nezralého novorozence.

Konference pediatrie (Titul foto.JPG)