Nabídka psychické podpory

Syndrom profesního vyhoření, posttraumatické stresové poruchy, nezdařený pokus o záchranu pacienta a jakékoli další události, které mají příliš silný dopad na psychiku pracovníků, řeší v českolipské nemocnici tzv. Peeři – profesní kolegové a v mnohých případech také odborníci na duševní zdraví.

Speciálně proškolení pracovníci pomáhají zvládat náročné situace svým kolegům, ale v některých případech také pacientům nebo jejich rodinám. Mezi základní náročné situace patří například kumulovaný stres, úmrtí či zranění blízkého, vážné poranění dítěte nebo například napadení zdravotníka.

Hlavním smyslem působení Peerů je především pochopení problematiky stresu, jeho vhodné zvládání, pochopení reakce na krizové události, snižování vzniku psychosomatických onemocnění, závislostí a  v neposlední řadě také snižování rizika profesního selhání.

Neváhejte kontaktovat naše Peery!!! Emailové kontakty jsou:

lada.subrtova@nemcl.cz

veronika.caklova@nemcl.cz