V českolipské nemocnice léčí bolest novou technologií

Zcela nový přístroj moderní technologie v podobě Výkonového indukčního systému využívající účinky vysokoindukčního pole začalo v těchto dnech používat Oddělení léčebné rehabilitace českolipské nemocnice. V České republice se jedná teprve o druhý přístroj tohoto druhu, který léčí pacienty.

Mezi stěžejní účinky moderní terapie patří zejména úleva od bolesti, podpora kloubní mobilizace nebo podpora hojení zlomenin či svalová relaxace. Využití přístroje je vhodné zejména u následujících indikací: bolesti svalů a šlach, chronické artritidy, artrózy, bolesti páteře a kloubů, úponové bolesti z přetížení (tenisový loket), natažených svalů, patních ostruh, syndromu karpálního tunelu nebo jako symptomatická léčba bolestí při výhřezu meziobratlové ploténky.

Zájemci o tuto progresivní terapii se mohou objednat na telefonním čísle 487 954 650, na evidenci rehabilitace. Cena jedné aplikace terapie je stanovena na 400 Kč, nutný počet aplikací závisí na závažnosti stavu pacienta, a je konsultován s vyškoleným fyzioterapeutem nebo lékařem oddělení léčebné rehabilitace. Průměrný počet ošetření se pohybuje od 5 do 10 aplikací.

RHB (Vykonovy indukcni system RHB.jpg)