Rozvoj cévní chirurgie

Novinku v podobě rozšíření cévní poradny spustila pro své pacienty českolipská nemocnice. Pomoc zde najdou všichni, kteří mají jakýkoli problém v širokém spektru onemocnění cévního systému.

„V českolipské nemocnici chceme navázat na dobré výsledky cévní chirurgie z minulosti,“ vysvětlil cévní chirurg a vedoucí poradny MUDr. Jokuty. „Rádi bychom samozřejmě postupně služby poradny rozvíjeli a rozšiřovali tak variabilitu výkonů a rozsah našich činností,“ doplnil MUDr. Jokuty.

Poradna v současné době zajišťuje kompletní pokrytí cévní chirurgie, diagnostiku i chirurgickou léčbu onemocnění tepen a žil a také lymfatického systému. Mezi nejčastější onemocnění, se kterými pacienti poradnu navštěvují, patří poruchy uzavírání tepen, nedostatečné prokrvování končetin, s křečovými žílami nebo bércovými vředy. Početnou skupinu pacientu tvoří cukrovkáři. „Právě tato skupina pacientů v posledních letech enormně roste, mluví se dnes o epidemii cukrovky, a právě i tito pacienti by u nás měli najít pomoc,“ říká dále MUDr. Jokuty. Poradna řeší léčbu pacientů vždy individuálně, ambulantně, doporučením k hospitalizaci, v České Lípě je prováděna operativa a na komplikovaných případech spolupracuje českolipská nemocnice s pražskými vyššími pracovišti.

Cévní poradna slouží v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa každou středu vždy od 13 do 14 hodin, pacienti ji naleznou ve 3. patře budovy polikliniky.Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)