Rozvoj českolipské nemocnice

Nemocnice s poliklinikou přibližně rok pracuje na variantách svého rozvoje a celkovém posunu zdravotní péče.

Konkrétně byly řešíme varianty, zda využít stávající a dnes pro rozvoj moderní medicíny již ne příliš vyhovující prostory v monobloku stávající nemocnice nebo zda vybudovat novou část nemocnice, tzv. centrum intenzivní medicíny, diagnostiky a chirurgických oborů. Poslední možností je také vybudování zcela nové nemocnice.

Jednotlivé varianty ukázaly finanční náročnost jednotlivých projektů, dobu trvání rekonstrukcí či samotných staveb a také efektivitu budování pro medicínu důležitých horizontálních cest. Jako nejefektivnější se v současné době vedení nemocnice jeví varianta vybudování centra intenzivní medicíny, diagnostiky a chirurgických oborů.

Možnosti:

Celková rekonstrukce vnitřních prostor stávajícího monobloku
  • Cena cca 950 mil.
  • Doba trvání 15 let
  • Neřeší rozložení horizontálních a vertikálních cest
Výstavba nové nemocnice
  • Cena cca 1 250 mil.
  • Doba trvání 6 let
  • Plné nahrazení vertikálních cest horizontálními

Dostavba centra intenzivní medicíny, diagnostiky a chirurgických oborů

• Cena cca 380 mil
  • Doba trvání 4 roky