Akreditace obhájena

Nemocnice s poliklinikou v České Lípě opět obhájila svůj post a zůstává akreditovaným pracovištěm.

„Ke konci září letošního roku probíhalo u nás v nemocnici ze stany Spojené akreditační komise hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče,“ popisuje průběh akreditace generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl. Hodnotící komise v nemocnici postupně navštívila jednotlivá oddělení, kde komplexně hodnotila poskytování zdravotních služeb. Hodnotila například práva pacientů a zajištění jejich informovanosti, diagnostickou i terapeutickou péči, dále anesteziologickou a chirurgickou péči a také například objednávání, předepisování a podávání léků a léčiv. Mezi další hodnotící kategorie patří také hygiena nemocničního prostředí, řízení a správa nemocnice, bezpečí a v neposlední řadě také úroveň komunikace a řízení lidských zdrojů. Výsledkem je udělení certifikátu a konstatování, že se za poslední 3 roky, kdy byla akreditace udělena českolipské nemocnici vůbec poprvé, udělalo velký kus práce. Akreditace má platnost do roku 2019.

„Certifikát o akreditaci nám dává jasný signál, že směřování naší zdravotní péče je správné, že našim pacientům poskytujeme opravdu kvalitní péči,“ komentuje na závěr generální ředitel Ing. Jaroslav Kratochvíl. „Velký dík zde patří jistě všem našim zaměstnancům, kteří se na toto šetření pečlivě připravovali.“

Ocenění akreditovaného pracoviště uděluje externí subjekt - Spojená akreditační komise, o.p.s. Certifikát je udělován v souladu s ustanovením zákona č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování a s vyhláškou MZ č. 102/2012 Sb.

Akreditace (Akreditace 2016.jpg)

SOUBORY KE STAŽENÍ

Akreditace 2016
Akreditace 2016.pdf (214 kB)