Nový rodičovský pokoj

Nemocnice zlepšuje komfort pro nastávající rodiče. V části Gynekologicko-porodnického oddělení byl vybudován nový, v pořadí již druhý, tzv. rodičovský pokoj.

„První rodičovský pokoj u nás slouží přibližně dva roky a v naší republice představuje stále relativně raritu,“ vysvětluje generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Jaroslav Kratochvíl. „Tento speciálně vytvořený pokoj pomáhá našim rodičkám a jejich doprovodu navodit pocit domova a zachovat bezpečí poskytované zdravotní péče lůžkového zařízení,“ vysvětluje dále ředitel pro ošetřovatelskou péči MUDr. Vladimír Trenčiansky.

Pacientky na novém rodičovském pokoji naleznou veškerý komfort, který u porodu lze nabídnou. Mají k dispozici porodní polohovatelné lůžko, dále ribstole, vak, míč i další pomůcky. Samozřejmostí je hygienické zázemí. Ze zdravotnického vybavení pokoje je důležité termolůžko pro ošetření novorozence a moderní LED operační osvětlení. Z nezdravotnického zařízení například televize, rádio, sedací souprava nebo kuchyňská linka s ledničkou. Náklady na realizaci stavebních úprav rodičovského pokoje a přilehlých místností pro vedení porodu, které rovněž prošly rekonstrukcí, dosáhly do výše necelého 1 mil. Kč, nezbytné vybavení poté cca 400 tis. Kč. „Velký dík zde patří městu Česká Lípa, které na vznik nového rodičovského pokoje přispělo částkou 500 tis. Kč,“ připomněl generální ředitel Ing. Jaroslav Kratochvíl.

Primář Gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Miloš Volek na závěr zdůraznil, že o oba rodičovské pokoje je na oddělení trvalý velký zájem: „Co je pro budoucí rodiče také důležité, moderní rodičovský pokoj nepatří mezi nadstandard, tudíž je zcela zdarma.“

rodic pokoj (0.JPG)

rodic pokoj (0b.JPG)

rodic pokoj (1.JPG)

rodic pokoj (4.JPG)

 Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)