Konference rehabilitace

Odbornou konferenci zaměřenou na multidisciplinární přístup k pacientovi uspořádalo v českolipské nemocnici Oddělení léčebné rehabilitace.

"Všechna témata byla zpracována formou případových studií, kazuistik jednotlivých pacientů, a to včetně instruktážních videí,“ přiblížila průběh konference ředitelka pro ošetřovatelskou péči Mgr. Dana Šperlíková. Na tématech a sledování  pacientů pracovaly jednotlivé terapeutky v období jednoho roku.

konf (IMG_0335.JPG)

Hlavními tématy konference se stal Úchopový test pro pacienta po cévní mozkové příhodě. Této problematiky se ujala Bc. Kateřina Filipová, ergoterapeutka Oddělení léčebné rehabilitace. Dalším bodem se stalo téma Závratě, to popsala fyzioterapeutka Mgr. Lucie Komrzá. Využití neurostimulace v klinické praxi dále objasnila fyzioterapeutka Mgr. Magdalena Pekárková Kogut a problematiku Dysfagie, tedy poruchy polykání, Mgr. Jana Vacková, klinická logopedka.

„Kromě odborného přístupu, profesionality a také vzdělanostní úrovně si uvědomujeme, že i v oblasti rehabilitace je nezbytný individuální a lidský přístup k našim pacientům,“ uzavřela Mgr. Dana Šperlíková.

 Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)