Podpora nemocnice městem Česká Lípa nabírá na konkrétních rozměrech

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa oceňuje novou spolupráci s městem Česká Lípa na možnostech podpory odborného personálu, který pečuje o pacienty v českolipské nemocnici.

„Jsme si vědomi, že nám může město se stabilizací našich zaměstnanců v mnohých oblastech pomoci,“ vysvětluje předseda představenstva českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek, který o možnostech podpory opakovaně jednal se starostkou České Lípy Mgr. Romanou Žateckou. „Vítáme, že si město uvědomuje, že na jedné straně chceme poskytovat co nejlepší zdravotní péči místním obyvatelům, zároveň je pro nás důležité poskytovat našim zaměstnancům co nejlepší servis pro jejich náročnou práci,“ doplňuje Ing. Pavel Marek.

Podpora odborného nemocničního personálu ze strany města, kterou schválilo zastupitelstvo, spočívá ve vytvoření zcela nového dotačního programu města, stipendia, pro oblast zdravotnictví od roku 2018. Další podpora se týká možnosti získávání městských bytů pro lékaře a také přednostního umísťování dětí zaměstnanců nemocnice do předškolních zařízeních.

„Velmi oceňuji, že Zastupitelstvo města Česká Lípa na svém jednání tuto širokou podporu naší nemocnice posvětilo,“ dokončuje předseda představenstva Ing. Pavel Marek.

 

 

 

 

 Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)