Návštěva hejtmana Libereckého kraje v českolipské nemocnici

Hejtman Půta: Vzhled nemocnice je výrazně lepší, uvnitř nás investice čekají

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta zavítal 19. března, v rámci své návštěvy České Lípy, také do Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, kde ho doprovázela předsedkyně dozorčí rady NsP Hana Moudrá. Spolu s hejtmanem přijela i krajská radní Alena Losová a starostka města Česká Lípa Romana Žatecká.

„Vzhled nemocnice je výrazně lepší, uvnitř nás investice čekají, konkrétně připravujeme obnovu vnitřních rozvodů, hledáme nové řešení pro zásobování teplem, dodávku energií a jak zajistit systematickou obnovu,“ uvedl Půta.

Se zájmem si hejtman Půta prohlédl novorozenecké oddělení s novými inkubátory, nedávno otevřený čtvrtý pokoj pro paliativní péči na oddělení LDN a v současnosti rekonstruované sesterny. Předsedkyně dozorčí rady hosty informovala rovněž o opravě budovy bývalé vrátnice, kde je umístěn českolipský babybox a která již hyzdila vstup do areálu nemocnice a kde NsP otevře prodejnu zdravotnických potřeb. „Zdravotnické potřeby zajistí nemocniční lékárna, nabídku pro občany zde ale chceme rozšířit také o květiny,“ podotkla Moudrá.

Tématice zdravotní péče se částečně týkalo i předchozí zastavení hostů na Obchodní akademii Česká Lípa, kde hejtman Půta osobně poděkoval jedenácti studentům, kteří se koncem února rozhodli v transfúzní stanici NsP Česká Lípa poprvé darovat krev. A zvýšit tak počet mladých dárců krve, kterých je nedostatek.

Na odpoledním setkání se zastupiteli a občany města hejtman hovořil o právě zahájených jednáních s městem Česká Lípa o možném majetkovém vstupu do akciové společnosti Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa. „Nemocnice je náš společný problém, uvítáme otevřenou diskusi a nastavení parametrů spolupráce,“ prohlásil Půta.