Předčasná smrt MUDr. Vratislava Škody. „Svou“ nemocnici měl rád

Ze soboty 11. 4. na neděli 12. 4. 2015 nečekaně a bez rozloučení zemřel v nedožitých 59 letech zkušený lékař MUDr. Vratislav Škoda. V českolipské nemocnici působil jako radiodiagnostik celý život a měl ji rád. Pro nemocnici, kolegy i pacienty se snažil dělat to nejlepší, co uměl.

Vratislav Škoda se narodil 6. května 1956 v Novém Boru. Absolvoval Gymnázium v České Lípě a 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Od 1. srpna roku 1981 byl lékařem českolipské nemocnice, kde pracoval na radiodiagnostickém oddělení. Získal ve své specializaci dvě atestace a nějaký čas vykonával také funkci zástupce primáře. Dlouhodobě byl předsedou místní organizace Lékařského odborového klubu - Svazu českých (LOK-SČL). V ústředí této profesní a odborové organizaci lékařů byl také členem Revizní komise. Neustále se zajímal o veřejné dění a nebál se pro spolupracovníky a spoluobčany angažovat. Žil v Novém Boru a s manželkou vychoval dvě děti.

V září 2012, v rozhovoru pro českolipské i-noviny uvedl, že po ukončení studia na lékařské fakultě se s novou nemocnicí v České Lípě tak říkajíc profesně „narodil“. „V roce 1981 byla otevřena na jaře a já do ní jako lékař zaměstnanec poprvé vstoupil na podzim. Zprvu jsem uvažoval, že po ukončení studia na lékařské fakultě zůstanu pracovat v Praze, ale převážil můj zájem nastoupit a pracovat v novém zařízení od počátku jeho existence. Jsem rodák z Nového Boru – a to doslova, protože jsem se narodil v porodnici nemocnice v Novém Boru jen nedlouho před jejím zrušením. Byla v budově dnes již též zrušené léčebny dlouhodobě nemocných,“ vzpomínal doktor Škoda.

Chybět bude svým nejbližším, rodině a přátelům, ale také kolegům a pacientům.

„Doktor Škoda byl zkušeným odborníkem, zodpovědným lékařem, jeho předčasného úmrtí je mi velmi líto a pro nemocnici to je nemalá ztráta,“ řekl Radek Havlas, lékařský ředitel a předseda představenstva Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.

Čest jeho památce!Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)