Nemocnice získala dotaci 12 mil. Kč na vzdělávání

Nemocnice s poliklinikou v České Lípě si na vzdělávání lékařských i nelékařských pracovníků připisuje do rozpočtu více než 12 milionů korun.

Nemocnici se podařilo získat finance z dotačních titulů, které vyhlásilo Ministerstvo zdravotnictví ČR pro letošní rok.

„V průběhu roku byly ministerstvem vyhlášeny projekty, které nám dokáží pokrýt finanční náklady na specializační vzdělávání našich zaměstnanců, a tak jsme neváhali a o dotace zažádali,“ popsala personální ředitelka českolipské nemocnice Mgr. Pavlína Simmerová. Nemocnice získala 9,2 mil. Kč na projekt Podpory specializačního vzdělávání pěti lékařů, absolventů ročníku 2017 ve vybraných oborech a dále 2,2 mil. Kč na projekt Rezidenčních  míst 2017 pro lékaře. Tato dotace pokryje specializační vzdělávání šesti lékařů v základním kmeni. V neposlední řadě byla nemocnice úspěšná také při žádání o dotaci na projekt Rezidenčních  míst 2017 pro nelékařské zdravotnické obory, získala 700 tis. Kč pro sedm zdravotnických nelékařů.

„Získávání dotací a tím přispívání do našeho rozpočtu je jedním ze stěžejních úkolů celého managementu,“ shrnul generální ředitel nemocnice Ing. Pavel Marek. „Vzdělávání řadíme v oblasti poskytování benefitů na přední příčku, jedná se o největší benefit, který našim zaměstnancům nabízíme.“