10. ročník soutěže o bezpečnou nemocnicí

Bezpečná nemocnice. Tu každoročně vyhlašuje Kraj Vysočina ve spolupráci se Spojenou akreditační komisí, o.p.s., společností Johnson & Johnson, s.r.o. a Českou asociací sester, z.s.

Pro letošní jubilejní 10. ročník soutěže bylo stanoveno zastřešující téma „Bezpečí ve zdravotnictví - nekonečný příběh?".

„Naše nemocnice se do soutěže zapojila s projektem, který jsme nazvali „Štěstí přeje připraveným“,“ říká generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek. „Zvládání agresivního jednání pacienta je pro zdravotníky velice náročné a stresující, vyžaduje určitou úroveň znalostí a dovedností. Bohužel se jedná o stále častější jev,“ popisuje manažerka kvality Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa Ing. Alena Brodská. „Proto každým rokem připravujeme různé vzdělávací projekty, semináře, které mají za cíl přispět k ochraně našich zdravotníků i pacientů,“ doplnila Ing. Alena Brodská. Letošní projekt s názvem „Komunikace s agresivními a závislými pacienty“ se soustředí na možnou sebeobranu zdravotnického personálu v rizikových situacích, verbální i neverbální komunikaci s potenciálním agresorem nebo jeho příbuzným, a to s hlavním cílem zajistit bezpečí všech osob v nemocnici. Celkem se tohoto projektu v průběhu podzimních měsíců zúčastnilo na 100 zdravotníků českolipské nemocnice v 5 vypsaných termínech.

„S projekty, které mají přispívat k ochraně našich zaměstnanců i pacientů, pracujeme v podstatě neustále,“ shrnul generální ředitel Ing. Pavel Marek. „Bezpečí v celé naší nemocnici je jednoznačnou podmínkou pro poskytování kvalitní zdravotní péče.“