Nová poradna pro diabetiky

Českolipská nemocnice otevřela novou edukační poradnu pro diabetiky. Poradna slouží hospitalizovaným pacientům nemocnice s diabetem i pacientům s doporučením od praktického lékaře.

"Edukaci v této nové poradně provádí sestra, která má specializaci v oboru diabetologie a zároveň je vyškoleným lektorem Konverzačních map a průvodců v oboru diabetologie,“ upřesnila ředitelka pro ošetřovatelskou péči českolipské nemocnice Mgr. Dana Šperlíková. Mezi základní oblasti, které bude poradna u svých pacientů řešit, se objeví následující edukační programy: co je to diabetes mellitus a jak funguje, program zdravého stravování – co, kolik a kdy jíme, skupiny potravin a živin, dále pohybová aktivita a sport, informace o PAD, inzulínech, inzulínová pera, informace o sebesledování, program hygienická péče o nohy a ochrana nohou, používání vhodné obuvi, v neposlední řadě příznaky a zvládání hypoglykémie, hyperglykémie a také například alkohol a diabetes mellitus nebo rodinný život.

Edukační poradnu, kde budou poskytované služby částečně hrazeny, najdou všichni pacienti ve 2. patře budovy nemocnice, a to na oddělení funkční diagnostiky. Telefonní kontakt 487 954 304.