Fyzioterapeutkám přednášel specialista na elektrodiagnostiku a elektrostimulaci

Uznávaný a zkušený fyzioterapeut Mgr. Josef Urban vzdělával čtrnáct fyzioterapeutů a dvě lékařky v aplikačních technikách fyzikální terapie. Celodenní kurz v prostorách rehabilitačního oddělení českolipské nemocnice byl zaměřen zejména na elektrodiagnostiku a elektrostimulaci.

Uznávaný a zkušený fyzioterapeut Mgr. Josef Urban vzdělával během víkendu čtrnáct fyzioterapeutů a dvě lékařky v aplikačních technikách fyzikální terapie. Celodenní kurz v prostorách rehabilitačního oddělení českolipské nemocnice byl zaměřen zejména na elektrodiagnostiku a elektrostimulaci.

„Magistr Urban má dlouholetou klinickou praxi se specializací na fyzikální terapii, terapii periferních a centrálních paréz, sportovní fyzioterapii, je také vysokoškolský pedagog, autor odborných publikací a garant postgraduálního vzdělávání fyzioterapeutů i lékařů,“ uvedla Mgr. Dana Šperlíková, vedoucí fyzioterapeut Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.

Školicí akce s uvedeným zaměřením se uskutečnila i kvůli novince ve vybavení nemocniční rehabilitace. „Od minulého měsíce máme na oddělení přístroj na fyzikální terapii s nejširší nabídkou typů proudů ve svém oboru a s možností elektrodiagnostiky a terpie u periferních paréz.,“ sdělila Šperlíková.

Jak vysvětlila, elektrodiagnostika slouží ke stanovení diagnozy periferní parézy a sledování vývoje stavu - stanovení kvality a kvantity. K periferní paréze neboli chabé obrně dochází při poškození nebo přerušení nervů, což se projevuje částečnou ztrátou pohybu v dané oblasti. Poškozený nerv nevede informaci ke svalu. Sval, který nepracuje, slábne.

Cílen eletrostimulace je zpomalit degenerativní přestavbu svalu do obnovení fyziologické inervace což znamená zlepšení zásobování svalu nervovými vlákny prostřednictvím určitého nervu a urychlit obnovení nervové kontroly svalu.


FOTOGALERIE

Kurz s Mgr. Urbanem
Kurz s Mgr. Urbanem


Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)