Nový záznamník EKG

Českolipská nemocnice vybavila svou Kardiologickou ambulanci Interního oddělení novým záznamovým zařízením EKG k monitorování srdečního rytmu.

Přístroj, který je specifický tím, že dokáže pacienta monitorovat až 7 dní, se podařilo zakoupit i díky finančnímu daru od města Kamenický Šenov. „Poděkování městu Kamenický Šenov je jistě na místě,“ řekl generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek s tím, že město nemocnici na záznamník přispělo částkou 50 000 Kč z celkové ceny cca 75 000 Kč.

Jak monitorace pacientů probíhá? Principem metody monitorování EKG je ambulantní sledování pacientů, kteří trpí poruchami srdečního rytmu nebo kolapsovými stavy s krátkodobou ztrátou vědomí. Sledování zpravidla probíhá po dobu 24 hodin, v některých případech je však nezbytné pacienty sledovat i delší dobu. V těchto případech se upřednostňuje monitorace 72 hodin. Pacient má na hrudníku nalepeny elektrody, které jsou napojeny na monitorovací systémem umístěný v malém pouzdře za pasem pacienta. Malá velikost tohoto monitorovacího systému pacienta neomezuje v běžných denních aktivitách a lze srdeční rytmus sledovat i při běžných pracovních činnostech.

Interní oddělení kromě nového záznamníku využívá celkem 4 kusy záznamníků EKG holterů, které srdeční rytmus pacienta zaznamenávají 24 hodin denně.

 Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)