Cena Ď Libereckého kraje

Poděkování v podobě "Ceny Ď" za celý Liberecký kraj získala slečna Barbora Sukovatá. Uspěla mezi 20 nominovanými, mecenáši, dobrovolník, kteří nezištně pomáhají potřebným.

Slečna Sukovatá získala ocenění již v městském kole této soutěže, které se konalo na počátku března.

Cena D (nb_cena_d_sukovata_doskar_krajske_kolo_vyhlaseni_1802.jpg)

Studentku 3. ročníku českolipského gymnázia nominovala Nemocnice s poliklinikou v České Lípě za téměř dvou letou spolupráci, kdy pravidelně navštěvuje seniory z místního Oddělení so...ciálních lůžek. Věnuje jim zde svůj volný čas, a to včetně prázdnin. Slečna Barbora seniorům předčítá z knih, hraje s nimi společenské hry nebo si jen tak povídá a samozřejmě také naslouchá jejich myšlenkám.

Ceny Ď se letos udělují již po osmnácté. Celostátní finále se uskuteční v červnu letošního roku na scéně Stavovského divadla v Praze.

Ještě jednou děkuje i českolipská nemocnice.