Nová elektronicky polohovatelná lůžka

Českolipská nemocnice realizuje jeden z projektů Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR, na který úspěšně získala finanční prostředky.

„Projekt obsahuje výměnu 350 kusů elektronicky polohovatelných lůžek včetně příslušenství,“ upřesnil generální ředitel nemocnice Ing. Pavel Marek s tím, že v současné době probíhá nahrazování nových lůžek za původní na všech odděleních nemocnice.

Nová elektronicky polohovatelná lůžka jsou plně vybavena a obsahují moderní příslušenství. Lůžka mají antidekubitní matraci, noční stolek s jídelní deskou, kovovou hrazdu, madla nebo plastové hrazdičky s infuzním stojanem integrovaným do lůžka. Celkové náklady na projekt si vyžádají částku 15,1 mil. Kč bez DPH, 85% finanční prostředků získala nemocnice z IROP, 15% je hrazeno z příplatku Libereckého kraje.

„Hlavním cílem tohoto projektu je zvýšit bezpečí, komfort a kvalitu péče o pacienty a zároveň snížit fyzickou zátěž našich zaměstnanců,“ shrnul generální ředitel Ing. Pavel Marek.

Lůžka (1.jpg)Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)