Nové pokoje Novorozenecké oddělení

Maminky a jejich miminka, které zůstávají v nemocnici po narození delší dobu, budou v českolipské nemocnici v novém prostředí. Pokoje na Novorozeneckém oddělení prošly zásadní nezbytnou rekonstrukcí.

Kromě jejich stavebních úprav a nového sociálního zázemí mají všechny pokoje také nové vybavení. 

"Máme za sebou první krok v rámci rekonstrukce a modernizace Novorozeneckého i Gynekologického oddělení, " řekl generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek. "Samozřejmě děkujeme našim donátorům, díky kterým jsme mohli tyto první nové pokoje pro maminky a jejich novorozence realizovat a dnes představit, " doplnil Ing. Pavel Marek. Přestavbu a modernizaci standardních pokojů Novorozeneckého oddělení mohla nemocnice ralizovat díky výtěžku z hejtmanského plesu. Ten přinesl českolipské nemocnici celkovou částku 765 166 Kč. Mezi dárci, kteří rekonstrukci dotčených pokojů konkrétně podpořili, patřil právě Liberecký kraj, dále nadační fond Dům Ronalda McDonalda a také společnost Kitl a Proma Reha. „Jsem rád, že finanční výtěžek letošního hejtmanského plesu skončil také právě v těchto pokojích určených pro maminky s narozenými dětmi, které mají nějaké zdravotní potíže,“ řekl při slavnostním představení pokojů hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. 

V podobném duchu pak bude rekonstrukce pokračovat, dotýká se nejen standardních pokojů oddělení, ale na první etapu již navázala například rekonstrukce Novorozenecké JIP. Nemocnice stále hledá partnery na pokračování této kompexní rekonstrukce, úspěšná již byla například u některých měst a obcí.

Novorozenecké pokoje  (2.jpg)

Novorozenecké pokoje  (3b.jpg)Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)