Parkování pod nemocnicí čeká malování vodorovného značení

Českolipská nemocnice chce zajistit návštěvníkům dostupné a bezproblémové parkování u svého areálu. Proto musí zamezit chaotickému a nesprávnému využívání svého velkého parkoviště u restaurace Arbes. Pro NsP Česká Lípa je stěžejní parkovací plochou. Kvůli vyčištění tohoto prostoru a nátěru vodorovného dopravního značení zde bude v příštím týdnu parkování omezeno a podle počasí pravděpodobně od 18. do 20. června pak zcela zapovězeno.

„Obnovení vodorovného značení na velkém parkovišti pod nemocnicí je opravdu nezbytné, i za cenu omezení provozu a s tím souvisejících komplikací, velké obezřetnosti a pochopitelně vzájemné ohleduplnosti řidičů,“ upozornil

technický a provozní ředitel nemocnice Ivan Garaj. Jak připomněl, v poslední době přibývalo stížností od pacientů a jejich návštěv, ale i od strážníků Městské policie v České Lípě, kteří neustále řeší případy špatného parkování a nezřídka zablokování parkujících aut vytvořením nepochopitelné třetí řady.

„V předstihu dojde k dopravnímu omezení za účelem úklidu, odstranění plevele a náletových dřevin, umytí plochy vodou a mechanizací, k vlastnímu malování je nutné i příznivé počasí,“ uvedl Garaj. „Zhruba tři hodiny po nátěru je plocha již pojízdná“.

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s., plánuje do pátku 12. června posekat a vyčistit plochy u obrubníků, plevel, nálet, sedimenty na povrchu celého prostoru. Po skončení Dětského dne NsP, který proběhne v neděli 14. června, dojde k uzavření parkoviště. Dopravní značky s oznámením tam jsou instalovány s v předstihem. Od 15. června zahájí specializovaná firma strojní čištění ploch. Od 18.června -pokud bude příznivé počasí, začne malování vodorovného značení. S dokončením prací nemocnice počítá do 20. června.