Živá knihovna povolání

Českolipská nemocnice se v KD Crystal aktivně účastnila dvoudenní akce s názvem "Živá knihovna povolání." Interaktivní formou zde byly žákům posledních ročníků základních škol představována vybraná povolání.

Nemocnice kromě seznámení se základními informacemi o svém běžném fungování a krátkém představení profese zdravotníka žákům vyzdvihla, co vše mohou již při studiu od nemocnice získat a jaké benefity poté nabízí svým zaměstnancům. Žáky v každém případě zaujala nabídka stipendií, která nemocnice poskytuje již pro studenty 3. a 4 ročníků zdravotnických škol. Názorně si pak mohli žáci pod vedením staniční sestry Oddělení ARO, DIOP vyzkoušet resuscitaci, pomocí speciálních pomůcek se dále stávali starým člověkem nebo si zasoutěžili ve vědomostním kvízu.

Ziva knihovna (0.jpg)