Dárci krve mají větší pohodlí. Dostali nová transfuzní lehátka.

Větší pohodlí pro své dárce krve zajistila českolipská nemocnice. Hematologicko-transfuzní oddělení vybavila čtyřmi novými odběrovými křesly v ceně 300 tisíc korun. První dárci si je vyzkoušeli během 25. týdne.

Větší pohodlí pro své dárce krve zajistila českolipská nemocnice. Hematologicko-transfuzní oddělení vybavila čtyřmi novými odběrovými křesly v ceně 300 tisíc korun.

„Křesla jsou velmi pohodlná, příjemnější než ta zánovní, co tu nemocnice dosud měla, mohu srovnávat protože krev jezdím dávat již deset let,“ řekla dobrovolná dárkyně krve Irena Třešňáková.

Nová křesla jsou polohovatelná, vybavena elektronickým ovládáním,  potažená dobře udržovatelným a omyvatelným materiálem. Umožňují plynulé polohování v průběhu samotného odběru krve.

Nákupem nových odběrových křesel Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s. také splnilo požadavek Státního ústavu pro kontrolu léčiv na vybavení úseku dárců krve. Křesla nemocnici dodala firma Fresenius Kabi s.r.o. a jedná se o typ Evolution A3.

Českolipská nemocnice kromě nových transfuzních lehátek vylepšila dárcům krve i kuchyňku, kde se během odběrů občerstvují.


(pop)Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)