Nové kompenzační pomůcky

Pacientům v českolipské nemocnici pomáhají další nové kompenzační pomůcky. Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, která úspěšně žádala o dotaci z Ministerstva zdravotnictví ČR, z dotačního programu Program vyrovnání příležitostí pro občany se zdravotním postižením, v těchto dnech na svá oddělení umístila další kompenzační pomůcky.

„Díky projektu jsme tentokrát jednotlivá oddělení nemocnice vybavili celkem dvanácti kardiackými křesli a stejným počtem křesli toaletními,“ řekla ředitelka pro ošetřovatelskou péči Mgr. Dana Šperlíková. Toaletní a sprchovací vozíky slouží pro komfortní a bezpečný přesun pacientů do koupelen a sociálního zázemí a umožňují snadnou hygienu pacienta. Kardiacká křesla, která jsou polohovatelná, pak zajišťují maximální odpočinek pacientů i jejich polohování.

Celkové náklady na projekt činily, kdy nemocnice v průběhu roku získala celkem 60 kompenzačních pomůcek, necelých 430 000,-Kč. Dotace se pak pohybovala ve výši 300 000,- Kč. Mezi výčtem kompenzačních pomůcek se kromě výše uvedeného jednalo také o chodítka a invalidní vozíky.

Kardiacké křeslo (IMG_9882.JPG)