Rozhovor

Představujeme novou vrchní sestru Gynekologicko-porodnického oddělení českolipské nemocnice paní Ladu Šubrtovou. Ve zdravotnictví je téměř 25 let, oboru gynekologie a porodnictví se věnuje 15 let.

1. Nejprve klasická otázka. Co Vás přivedlo k tomu, abyste pracovala ve zdravotnictví?

Kdo mě zná ví, že jsem velmi komunikativní a mám ráda, pokud jsou za mou prací okamžitě vidět výsledky. Právě práce všeobecné sestry mi tohle všechno přinesla, propojuje práci s lidmi, která nikdy není stereotypní, je o komunikaci, mám okamžitou zpětnou vazbu od pacientek a přirozená potřeba pomáhat je v této profesi samozřejmostí. Navíc mě obrovským způsobem dobíjí každý dobře zvládnutý krok a třeba i jen úsměv člověka, který se u nás uzdraví, pomůžeme mu s jeho trápením nebo přivedeme na svět jeho dítě.

Lada Šubrtová  (Šubrtová Lada.JPG)

2. Nyní zastáváte trochu jinou pozici než jste byla zvyklá.

Ano, to je pravda. Byla pro mě výzva poznat tu sesterskou práci z jiné strany. Pozice vrchní sestry mi dává možnost přenést své zkušenosti a poznatky z praxe a také například možnost usnadnit práci našim sestřičkám.

3. Na Gynekologicko-porodnickém oddělení nyní dobíhá projekt modernizace a sestěhování. Máte nové přístrojové vybavení. Počet porodů za loňský rok je 1163, což je rekordní číslo.

Ano, v naší porodnici se neustále rodí více a více dětí, průměrně jich máme 100 za měsíc, což je skvělé a zároveň zavazující. Chceme samozřejmě maminkám nabídnout co nejvyšší komfort, díky rekonstrukci nabízíme více nadstandardních pokojů, máme speciální rodinné pokoje, přizpůsobujeme se požadavkům rodiček, jdeme s dobou, chceme, aby porod byl pro ně nezapomenutelným zážitkem. Každé vznešené přání vyslechneme a uděláme maximu, abychom ho mohli vyplnit. Na druhou stranu u nás myslíme také na zdravotnický personál. Snažíme se snižovat administrativu, díky nemocnici používáme nové přístrojové vybavení jako jsou digitální tonometry, ultrazvuk, kolposkop a co nejdříve plánujeme centrálu CTG. To vše nám usnadňuje práci a my se o to více můžeme věnovat pacientkám.

4. Přejeme hodně sil do nové práce. Co Vy osobně vnímáte nyní jako podstatné?

Tak určitě jsou pro naše celé oddělení stěžejní pacientky. Kvalitní péče, milá komunikace, vyslyšení potřeb a vstřícnost, to je pro nás krédem. Za mne k tomu také jednoznačně přispěje nové soužití celého oddělení na jednom patře. Porodnice, rodinné pokoje, celé oddělení gynekologie, ale také porodní sály, operační sál pro gynekologickou operativu a sekční sál, to jsme nyní jedno my.