GYN - POR v novém kabátě

Zcela novou podobu získalo v českolipské nemocnici Gynekologicko-porodnické oddělení. 

„Samotnou podstatou celé rekonstrukce bylo vybudování nového moderního zdravotnického zařízení pro maminky i ženy z celého regionu. A to se nám, i za finančního přispění od našich partnerů, věřím povedlo,“ vyzdvihl investiční akci generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek.

Gyn por (7.JPG)

„Toto lůžkové oddělení prošlo kompletní modernizací, nové jsou jak pokoje, tak jejich vybavení, a v neposlední řadě zázemí pro pacientky i zdravotníky,“ řekl dále technický 
a provozní ředitel nemocnice Jan Mencl. Na oddělení dále vznikla nová velká společná sesterna a gynekologie i porodnice mají vlastní moderní vyšetřovny. Kromě jiného zde byla vybudována místnost pro odsávání mateřského mléka a nechybí ani technické zázemí celého oddělení. Navíc se díky sestěhování oddělení na jednu lamelu, kdy jsou porodnice i gynekologie nově na jednom patře, výrazně zlepšila logistika pro zdravotníky i pacientky.

Aby obnova celého oddělení byla kompletní, prošly z velké části modernizací také gynekologické operační sály. Zde se modernizace dotkla zejména operačních světel, která jsou úplně nová, nové jsou rampy medicinálních plynů, obnovou prošla elektroinstalace, jsou zde nové interiérové nerezové prvky a také dva nové operační stoly.
Dnešní kapacita Gynekologicko-porodnického oddělení je 18 lůžek porodnice a 14 lůžek gynekologie. V rámci rekonstrukce vznikly na porodnici celkem 4 nadstandardní porodnické pokoje, kdy původně byly pouze 2. Dále zde jsou 2 jednolůžkové porodnické pokoje, 3 dvoulůžkové porodnické pokoje a 2 třílůžkové pokoje pro riziková těhotenství. Na gynekologii jsou 2 nové nadstandardní pokoje, 2 třílůžkové pokoje a 1 šestilůžkový stacionář pro ambulantní nebo jednodenní výkony.Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)