100 let v bílém plášti

V přízemí budovy polikliniky českolipské nemocnice si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu s názvem „100 let v bílém plášti.“

Výstavu připravil a ke stému výročí republiky v loňském roce představil ve svém sídle Liberecký kraj, konkrétně Odbor zdravotnictví Libereckého kraje ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci. V roce letošním je pak výstava představována v jednotlivých zdravotnických zařízení po celém kraji.

100 let  (20190507_094731.jpg)

„I my v České Lípě rádi představíme našim pacientům a návštěvníkům putovní výstavu, díky které se mohou seznámit s historickou  podobou i vývojem jednotlivých zdravotnických zařízení v našem kraji,“ řekl na adresu výstavy generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek.

Českolipská nemocnice je prezentována na dvou výstavních panelech, kde se všichni mohou seznámit například s historií její výstavby i se současnou podobou. Kromě nemocnice v České Lípě je na panelech zachycena liberecká nemocnice, nemocnice v Jablonci nad Nisou, Semilech nebo Jilemnici, najdete zde informace o léčebně ve Cvikově i dalších zdravotnických zařízení Libereckého kraje. V neposlední řadě jsou zde představena také lázeňská centra nebo zdravotnické školy regionu.