Nemocnice na setkání starostů

Přibližně po jeden a půl roce se Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa opět stala součástí programu pravidelného Setkání starostů Českolipska a Novoborska.

Setkání starostů (4.jpg)

Akci 30. května uspořádalo město Nový Bor.

Předseda představenstva a generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek všechny přítomné starosty prostřednictvím prezentace seznámil s aktuální situací v nemocnici. Předmětem programu se tak kromě ekonomické bilance společnosti za rok 2018, kdy akciová společnost hospodaří s mírným ziskem, stavu zaměstnanců, stal vývoj poskytované zdravotní péče nebo aktuálních statistická data za loňský rok. Díky nim mají starostové přehled o tom, že za předešlý rok bylo v nemocnici hospitalizováno přibližně 18 500 jejich občanů, odborné ambulance nemocnice navštívilo dalších cca 270 000 obyvatel regionu nebo že v českolipské nemocnici opět vzrostl počet narozených dětí na počet 1175. Stěžejním bodem programu bylo představení zásadních investic, které v nemocnici za poslední rok proběhly. Starostové měly možnost vidět záběry z nového Hemodialyzačního střediska, které vzniklo díky příspěvku Libereckého kraje, a dále moderní Novorozenecké i Gynekologicko-porodnického oddělení. V tomto ohledu generální ředitel Ing. Pavel Marek poděkoval všem městům a obcím: „Vážím si každé finanční podpory, která k nám od větších měst i malých obcí putuje,“ řekl na adresu spolupráce Ing. Pavel Marek. V neposlední řadě byly představeny jednotlivé projekty, které nemocnice zrealizovala díky evropských penězům. Se zájmem se potkal zejména projekt magnetické rezonance, modernizace operačních sálů nebo kompletní obnova lůžek v nemocnici. Podstatné byly také informace týkající se aktuálních prací na interiéru i venkovní podobě nemocnice. V hlavní budově nechala nemocnice instalovat celkem 16 nových automatických dveří, ve svém areálu obnovila vybrané ambulance, otevřela pro své návštěvníky nové bistro nebo v zadní části areálu odstranila staré zásobníky na LTO. Aktuálním tématem se pak stal nový projekt parkovacího systému, který ve svém ostrém provozu spustí nemocnice 1. července. Ing. Pavel Marek všechny seznámil se schváleným systémem, sazbami i úlevami pro jednotlivé skupiny obyvatel, které budou v nemocnici parkovat zdarma. Závěr se pak logicky týkal projektů, které má nemocnice v plánu, Jednalo se zejména o sestěhování a modernizaci Chirurgického oddělení, projekt IT nemocnice, o vizi nového pavilonu centrálního příjmu, operačních sálů a jednotek intenzivní péče, nezbytných oprav a investic nebo nového vjezdu a výjezdu z areálu nemocnice.