Nemocnice na živé knihovně

Českolipská nemocnice se zúčastnila místní dvoudenní akce s názvem "Živá knihovna povolání."

Ziva knihovna  (5.jpg)

Akce interaktivní formou představuje vybraná povolání žákům posledních ročníků základních škol. Nemocnice, kromě představení základních informací o svém běžném provozu a krátkém představení profese zdravotníka, vyzdvihla zejména to, co vše mohou již při studiu od nemocnice získat a jaké benefity poté nabízí svým zaměstnancům. Žáky v každém případě zaujala nabídka stipendií, která nemocnice poskytuje již pro studenty 3. a 4 ročníků zdravotnických škol. Názorně si pak mohli žáci vyzkoušet resuscitaci nebo si zasoutěžili ve vědomostním kvízu.

Nemocnice se připravuje také na další veletrhy. V říjnu a listopadu ji kromě českolipské Burzy škol čekají také dva velké veletrhy v Praze. Ty se budou soustředit výhradně na uplatnění budoucích lékařů a i tam se bude nemocnice s širokým týmem snažit lákat odborníky právě do České Lípy.