Poděkování

Dlouholetá zaměstnankyně nemocnice, všeobecná sestra paní Marie Březinová, se stala jednou z oceněných městem Česká Lípa.

Paí Marie Březinová získala ocenění Poděkování starostky za rok 2019.

„Nečekala jsem to, beru to jako ocenění za těch 45 let, co ve zdravotnictví pracuji. Co k tomu více říci, jen asi to, že budu dělat stále dál,“ komentovala své ocenění paní Marie Březinová. Se sestřičkou se můžete pravidelně potkávat na traumatologické ambulanci.

Dnes paní Marii Březinové poděkoval za její práci také generální ředitel nemocnice Ing. Pavel Marek a také ředitelka pro ošetřovatelskou péči Mgr. Dana Šperlíková. Ta uvedla, že v řadách ošetřovatelského personálu má českolipská nemocnice ještě řadu osobností, které by si ocenění zasloužily. Nemocnice tak jistě využije i dalších ročníků poděkování k nominování svých zaměstnanců. Ke včerejším gratulantům patřila také vrchní sestra Ortopedicko-traumatologického oddělení českolipské nemocnice paní Martina Černá.

Poděkování  (77ocenenistarostky.jpg)

Medailonek:
Nominace paní Marie Březinové byla za naši nemocnici, Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, a.s., jasnou volbou. Paní Maruška zasvětila celý svůj pracovní život péči o nemocné. V odvětví zdravotnictví působí již více než 40 let a že je práce jejím posláním zjistí každý pacient na první pohled sám. Vřelost, pochopení a přitom vynikající odborné znalosti z ní dělají člověka, který má již od počátku vzniku českolipské nemocnice své pevné a nezastupitelné místo.
Paní Marie Březinová vystudovala Střední zdravotnickou školu v Rumburku, obor ošetřovatel, a poté Střední zdravotnickou školu v Liberci, obor dětská sestra. V České Lípě působila nejprve jako ošetřovatelka a poté jako zdravotní sestra. Velkou část života byla v českolipské nemocnici staniční sestrou, nejprve aseptické stanice chirurgie a poté se přesunula na ambulanci Oddělení chirurgie. Následně se jejím působištěm stalo Ortopedicko-traumatologické oddělení, kde v traumatologické ambulanci působí dodnes. Její pracoviště je prozářeno empatií, lidským přístupem a přitom profesionalitou. Neváhá svůj um také předávat mladším kolegyním a kolegům, kteří si k ní chodí pro radu. A ani volný čas, kterého mají zdravotníci pomálu, nevěnovala vždy jen sama sobě. Ač je její rodina pro ni „koníčkem“ číslo jedna, neváhala se zapojit do volnočasových aktivit dětí našich zaměstnanců.
Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa si svých zaměstnanců váží, paní Marie Březinová svůj celý profesní život věnovala právě pouze této jedné instituci. Za svou prací si vždy stála a byla jí ochotna obětovat mnohé. Proto bychom jí na oplátku i my rádi poděkovali, a to například právě nominací na ocenění Poděkování starostky 2019.

Ocenění
Poděkování starostky 2019
Již 18 let se v České Lípě uděluje ocenění Poděkování starostky, které každoročně získají osobnosti z oblasti kultury, sportu, vzdělávání, a také ti, kteří vykonali nějaký mimořádný čin. Ocenění předala starostka České Lípy Ing. Jitka Volfová.