Život v kufříku pokračuje

Novorozenecké oddělení českolipské nemocnice získalo v rámci projektu Život v kufříku celkem 10 dalších kufříků .

Ty slouží dětem, které jsou po narození z různých důvodů odloučeny od svých biologických rodičů. Do projektu, jehož realizátorem je Nadační fond LA VIDA LOCA, je českolipská nemocnice zapojena již druhým rokem.

Život v kufříku 2 (1.jpg)

Projekt ve své faktické podobě přináší praktický kufřík, který obsahuje co nejdetailnější a nejpestřejší informace a „suvenýry“ spojené s dobou narození miminka. Najdou se zde údaje o narození miminka, jsou zde popsány jeho první dny, informace o ošetřujícím personálu, první zásadní okamžiky po narození miminka a v neposlední řadě také fotografie z prvních dnů.

Kufříky, které k nám tentokráte přivezly dobrovolnice nadačního fondu, obsahují také praktické dárky jako ručně vyrobené hračky, pletený obleček, dudlík, lahvičku, fotoalbum a památníček.