Mezioborová konference

Zasedací místnost českolipské nemocnice s kapacitou více než 80 míst se včera zcela zaplnila.

Mezioborová konference, kterou jsme připravili pro všechny zdravotnické pracovníky, představila celkem šest zajímavých témat napříč celou nemocnicí i s přesahem do okolního života.

Multiobor  (2b.jpg)

Úvodu se ujaly všeobecné sestry z Interního oddělení a představily problematiku jícnového echa, neméně zajímavá se pak stala také přednáška na téma perinatální ztráta... dítěte. Na konferenci vystoupila také lékařka Neurologického oddělení s tématem aplikace léčebného botoxu, oblasti podávání léků do sondy se věnovala klinická farmaceutka nemocnice a workshop či téma endoprotézy kloubů představila staniční sestra operačních sálů. Na závěr pak měli zdravotníci možnost seznámit se s kazuistikou ženy taxikářky, která byla brutálně napadena svým zákazníkem.