Nemocnice zkrátí zaměstnancům pracovní dobu

Management českolipské nemocnice se odhodlal k zásadnímu kroku a svým zaměstnancům zkrátí od 1. ledna 2020 jejich pracovní dobu.

Ze 40 hodinové týdenní pracovní doby se zdravotníkům i nezdravotnickým pracovníkům zkrátí jejich pracovní týden na 37,5 hodiny.

„Zdravotnictví je náročná profesní oblast,“ komentuje generální ředitel nemocnice Ing. Pavel Marek. „Vážíme si našich zaměstnanců, proto neustále pracujeme na tom, aby naši zaměstnanci byli nejen v práci spokojeni. Uvědomujeme si, že právě balanc mezi pracovním životem a životem soukromým je pro každého pracovníka důležitý, promítá se do jeho celkové spokojenosti a tím pádem ovlivňuje i jeho působení na pracovišti,“ doplňuje generální ředitel Ing. Pavel Marek.

Jak samotný nápad na zkrácení pracovní doby vznikl vysvětlila personální ředitelka akciové společnosti s více než 900 zaměstnanci Mgr. Pavlína Pilařová. „Všeobecně sledujeme trendy v oblasti personalistiky a samozřejmě víme, co konkrétně preferují naši zaměstnanci,“ navazuje personální ředitelka nemocnice Mgr. Pavlína Pilařová. „Lidé v současné době čím dál častěji kromě ohodnocení nebo kvalitního pracovní prostředí upřednostňují vlastní čas, volnost a spokojenost v osobním životě. A do tohoto konceptu nám kromě současných benefitů zkrácená pracovní doba absolutně zapadla,“ dokončuje Mgr. Pavlína Pilařová.

NsP  (IMG_0459.JPG)

Nová pracovní doba se v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa, a.s. dotkne téměř 600 zaměstnanců pracujících v jednosměnném provozu. Zaměstnanci nemocnice pro svůj volný čas získají navíc 130 hodin ročně, což odpovídá také například více než 3 týdnům volna navíc. Výše mezd, které budou při sníženém fondu pracovní doby zachovány, odpovídá také jejich 6% nárůstu.

Českolipská nemocnice kromě nového benefitu již dnes nabízí týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění ve výši 3 600 Kč ročně, 10 % slevu do Nemocniční lékárny a Centra zdraví, obědové menu s možností zdravého stravování za 35 Kč, rodinný mobilní tarif, kulturní, společenské i sportovní vyžití i řadu permanentek právě na trávení volného času zaměstnancům. Asi největší důraz v oblasti benefitů nemocnice trvale klade na oblast vzdělávání.