Rozšíření provozu magnetické rezonance

Dovolujeme si Vás informovat o rozšíření spektra vyšetření na pracovišti magnetické rezonance v NsP Česká Lípa.

K diagnostice MR hlavy a páteře, neurologické a traumatické diagnózy, budeme provádět od 21.1.2020 také MR kloubů – kolena,ramena a hlezna. MR kyčelních kloubů bude prováděno pouze po konzultaci s radiologem.
Tato vyšetření se provádí bez speciální přípravy pacienta.

Magnet (00.JPG)

Objednávat na vyšetření je možné již nyní na tel. čísle 487954193 pondělí – pátek. Den předem budou pacienti upozorněni na termín svého vyšetření SMS zprávou.

Podmínkou pro provedení vyšetření je řádně vyplněná žádanka včetně kovové anamnézy, kterou naleznete spolu se seznamem kontraindikací a dalšími informacemi na webových stránkách nemocnice.

Pacienty s potřebou celkové anestézie prozatím nebudeme vyšetřovat.
MR vyšetření neprovádíme ženám v prvním trimestru gravidity.

V pozdějším stádiu gravidity lze MR provést pouze po důkladném zvážení indikace.

MUDr. Katarina Urbancová, primářka Oddělení radiodiagnostiky
Krejčová Michala, vedoucí radiologická asistentka Oddělení radiodiagnostiky