Zákaz návštěv

I po datu 25.5.2020 platí pro českolipskou nemocnici zákaz návštěv. Rozhodnutí pro nemocnice v rámci Libereckého kraje, kdy snahou je stále ochrana pacientů, padlo na zasedání krajské epidemiologické komise.

Výjimka platí pro pacienty v terminálním stavu i pro ty případy, kdy ošetřující lékař podá důvodné rozhodnutí. Pro tyto návštěvy platí:
Dodržovat čas mezi 15,00 – 17,00 .
Osoba navštěvující pacienta musí při příchodu na odd...ělení zazvonit a nahlásit se sestře.
Osobě navštěvující pacienta je změřena teplota. Pokud má navštěvující osoba teplotu nad 37,0 °C nebo jiný pozitivní příznak nemoci, nelze připustit její přítomnost u pacienta.
V případě návštěvy na vícelůžkovém pokoji je návštěva omezena na jednu max. dvě osoby u pacienta a doba návštěvy pouze nezbytně nutná
Mezi lůžky na pokojích musí být zatažena zástěna
Po odchodu návštěvy musí být provedena desinfekce povrchů pokoje.¨
Děkujeme za pochopení i respektování pravidel.