Změna místa a času odběrového místa na COVID19

Od středy 10. června bude v českolipské nemocnici zřízeno nové odběrové místo pro vyšetřování na onemocnění COVID-19. Stane se jím vyšetřovna po levé straně po vstupu do hlavní budovy nemocnice (před pracovištěm magnetické rezonance).

Vstup tedy bude pouze pro pěší, nebude již možné vyšetřování v autě.

Testy PCR i rapid testy zde budou prováděny každé pondělí, středu a pátek v čase od 8:00 do 10:00 hod.

Původní odběrové místo nemocnice, v prostorách bývalého zahradnictví, bude zrušeno.

Odběrové místo (20200609_124503.jpg)

Postup zůstává pro kategorii pacientů na vyžádání lékařem i pro samoplátce stejný.

1. Pro pacienty na vyžádání lékaře, KHS – PCR výtěr nebo RAPID krev
- žadatel ( lékař, KHS) nutná vystavená žádanka ÚZIS
- pacient se po vystavení elektronické žádanky telefonicky objedná v časech PO+ST+PÁ 8:00 – 10:00 hod. a bude mu určen termín a čas odběru. Neakceptujeme osobní objednání.
- v určený termín a čas se dostaví na místo odběru.
- výsledek bude zaslán žádajícímu lékaři či KHS.

2. Samoplátce - pouze PCR výtěr:
- samoplátce uhradí na bankovní účet částku 1.756,- Kč – neakceptujeme jinou platbu než bankovním převodem
- při platbě uvede tyto údaje
číslo účtu = 183452738 / 0600
variabilní symbol = rodné číslo
poznámka pro příjemce = příjmení – COVID
- po úhradě ( připsání platby na účet) se pacient telefonicky objedná tel:
739 500 430 v časech PO+ST+PÁ 8:00 – 10:00 hod. Neakceptujeme osobní objednání.
- termín odběru bude sdělen po připsání částky na účet – volat druhý den po zaplacení
- výsledek bude po vyhodnocení předán následující den po odběru po předložení dokladu totožnosti v laboratoři – budova A nemocnice, 4. patro příjmové okno oddělení klinických laboratoří v pracovní dny mezi 11:00 – 18:00 hod.