Chirurgické oddělení

CHIRURGICKÉ ODDĚLENÍ 


Primář oddělení: MUDr. Tomáš Verner 
Telefon: 487 954 701
Email: tomas.verner@nemcl.cz

Vrchní sestra oddělení: Monika Eichlerová
Telefon: 487 954 702

Email: monika.eichlerova@nemcl.cz

                                                                                                                                                                                                                         T.Verner (T. Verner.jpg) 


M.Eichlerova (M. Eichlerova.JPG)


 

Charakteristika oddělení 

Chirurgické oddělení NsP Česká Lípa poskytuje diagnostické a operační výkony v oblasti břišní chirurgie, cévní chirurgie a urologie. Pooperační a intenzivní péče je poskytována na multioborové JIP chirurgických oborů, která je součástí Chirurgického oddělení. Na činnosti chirurgického oddělení navazuje chirurgická ambulance a odborné poradny, které jsou umístěny v areálu nemocnice na poliklinice s dostupností veškeré nemocniční techniky.
Chirurgické oddělení v současnosti disponuje 55 lůžky standartní péče, která jsou členěna na oddělení aseptické a septické chirurgie a 10 monitorovanými lůžky intenzivní péče s možností ventilace na MOCHJIP. Děti a mladiství do 18 let věku jsou hospitalizováni na Dětském oddělení nemocnice. Chirurgické oddělení nabízí 3 nadstandartní jednolůžkové pokoje poskytované za úhradu dle ceníku nemocnice. Ostatní lůžka standartní péče jsou na třílůžkových pokojích s vlastním hygienickým zázemím vždy pro dva pokoje.
 
Objednávání k operacím:
Pacienti se mohou objednat k operacím cestou indikační poradny nebo poradny konzultační prim. MUDr. Tomáše Vernera, dále do odborných poraden nebo cestou chirurgické ambulance - viz ambulantní část.
 
Břišní a všeobecná chirurgie
Chirurgické oddělení poskytuje kompletní diagnostickou a léčebnou péči o  akutní a chronická onemocnění v oblasti břišní dutiny kromě chirurgie jater, slinivky břišní a zhoubných onemocnění žlučových cest. Na oddělení jsou prováděny operace pro zhoubná i nezhoubná onemocnění žaludku, žlučníku, tenkého i tlustého střeva a konečníku. Dále operace břišních kýl a kýl v jizvách po operacích, operace benigních nádorů měkkých tkání. V oblasti dětské chirurgie operujeme pacienty od dvou let věku /kýly, akutní onemocnění břišní dutiny/. Jsou zde prováděny operace akutních onemocnění břišní dutiny v celém rozsahu. 
Operace jsou prováděny zejména laparoskopickou cestou, v individuálních případech klasickou. 

Cévní chirurgie
Chirurgické oddělení poskytuje komplexní diagnostickou a léčebnou péči při akutních i chronických onemocněních periferních cév kromě hrudní aorty. Ve spolupráci s RTG oddělením jsou prováděna angiografická vyšetření cév dolních končetin, břišní aorty a krkavic/CT angiografie, DSA/, která jsou pak následně řešena buď operačním způsobem nebo angioplastikami /balonková plastika-PTA/. Jsou prováděny operace úžinového syndromu horních žeber /thoracic outlet syndrom/. Provádíme operace k zajištění průstupu pro hemodialýzu při onemocnění ledvin. Jsou prováděny operace pro akutní uzávěry tepen. Provádíme také operace varixů dolních končetin klasickou metodou. Laserovou metodu ELSEV na oddělení provádí externí lékař za úhradu dle vlastního ceníku. Poskytujeme komplexní péči o pacienty s diabetickou nohou jak při hospitalizaci tak ambulantní cestou.

Onemocnění prsu 
V návaznosti na mammologický screening prováděný RTG oddělením a vlastní mamologickou poradnou /viz ambulantní část/ poskytujeme komplexní péči o zhoubná i nezhoubná onemocnění prsu. Operace prsu provádíme dle celosvětově uznávané metodiky technikou maximálně možného šetření prsu při respektování indikací k tzv. prs. záchovným výkonům vždy po domluvě s pacientkou. V indikovaných případech za pomoci označení tzv. sentinelové uzliny radionuklidem a následnou detekcí uzliny pomocí gama sondy na operačním sále. Tato metoda umožňuje maximální šetření tkání axily, které zamezují pooperačním komplikacím zejména lymfedemu.
 
Proktologie 
Provádíme vyšetření a léčbu nezhoubných i zhoubných onemocnění konečníku - hemeroidy, píštěle, abscesy, fisury konečníku jak cestou ambulantní /viz. amb. část/, tak při hospitalizaci. Ve spolupráci s Interním oddělením zajišťujeme vyšetření tlustého střeva. Operace provádíme v kompletním spektru klasických výkonů na konečníku a také metodou dle Longa.

Urologie 
Oddělení provádí vyšetření a léčbu akutních i chronických onemocnění močové soustavy a mužských pohlavních orgánů. Jsou prováděny endoskopické  a klasické operace v oblasti urologie pro močové kameny, onemocnění prostaty a močového měchýře, nezhoubná onemocnění penisu a varlat. Složitější případy jsou řešeny ve spolupráci s urologickým oddělení KNL v Liberci. 

Multioborová JIP pro chirurgické obory

Oddělení je součástí chirurgického oddělení a poskytuje komplexní pooperační péči pro pacienty Chirurgického oddělení, ortopedie a gynekologie. Všechna lůžka jsou vybavena  špičkovou monitorovací technikou  s možností prevence a léčby komplikací, umělé plicní ventilace a orgánové i nutriční podpory. Oddělení má 10 lůžek.Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)