Gynekologicko-porodnické oddělení

GYNEKOLOGICKO - PORODNICKÉ ODDĚLENÍ 


Primář oddělení: MUDr. Miloš Volek
Telefon: 487 954 801
Email: milos.volek@nemcl.cz


Vrchní sestra oddělení: Lada Šubrtová
Telefon: 487 954 802
Email: lada.subrtova@nemcl.cz
                                                                                  M. Volek  (Volek Miloš.JPG)


Lada Šubrtová (Šubrtová Lada.JPG)


Objednávky Gynekologicko-porodnické oddělení

Cvičení pro těhotné, předporodní kurzy, novorozenecké kurzy a laktační poradenství je prozatím stále pozastaveno. 

Laktační poradkyni můžete v případě potřeby kontaktovat telefonicky na čísle 607 246 275.
Děkujeme za pochopení.

Možnost sepsání porodopisu ONLINE - formulář ZDE


Charakteristika oddělení

Gynekologie

V gynekologické části pacientkám zajišťujeme komplexní diagnostickou a terapeutickou péči, konzervativní a operační léčbu gynekologických onemocnění. Operační léčba je prováděna na operačních sálech oddělení v rozsahu základní gynekologické operační léčby (malé výkony, velké operační výkony břišní i vaginální cestou, výkony jednodenní chirurgie), operace s využitím moderních minimálně invazivních endoskopických přístupů (hysteroskopické a laparoskopické operace), provádění operací pro neudržení moče a rekonstrukčních výkonů pánevního dna. V oblasti onkologické léčby úzce spolupracuje s Ústavem pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí. Na oddělení můžete zažádat o jednolůžkový/nadstandardní pokoj.

Porodnice

V porodnické části poskytujeme diagnostickou a léčebnou péči ženám s fyziologickým a rizikovým těhotenstvím, péči o rodičku před porodem a po porodu od 33. týdne těhotenství (intermediární centrum porodnické péče) a odbornou péči o novorozence ve spolupráci s dětským oddělením. Zajišťujeme kompletní standardní vyšetřovací metody: amnioskopie, kardiotokografie, ultrasonografie včetně dopplerovského vyšetření cév plodu. Pravidelně připravujeme přednášky pro nastávající maminky, včetně přípravy a možnosti přítomnosti otce u porodu, ve spolupráci s rehabilitačním oddělením umožňujeme předporodní cvičení. Samozřejmou součástí oddělení pro matky po porodu jsou pokoje, ve kterých jsou maminky s dětmi (rooming - in), výuka a pomoc při kojení, za které oddělení získalo prestižní ocenění „ Baby Friendly Hospital“ a to již v roce 1998. Počet dětí, které byly při propuštění z porodnice výlučně kojeny trvale dosahuje přes 97 %. Na porodním sále provádíme též odběry pupečníkové krve. Jako jedno z mála pracovišť v republice odebíráme pupečníkovou krev jak pro dárcovskou Banku pupečníkové krve České republiky, tak pro soukromou banku CBC. V této činnosti patříme mezi nejlepší pracoviště v republice s úspěšností odběrů přes 70%. Porodní sál je moderně vybaven jednotlivými porodními boxy se základním a speciálním přístrojovým vybavením, pomůckami pro aplikaci metod alternativního porodnictví. V souvisejícím traktu je samostatný operační sál pro provádění císařských řezů a box pro ošetření novorozence po porodu. Rodičkám nabízíme vedení porodu také na dvou speciálních porodních pokojích, kde mají veškerý komfort. Na oddělení můžete dále zažádat o jednolůžkový nadstandardní pokoj.

Virtuální prohlídka porodních pokojů

Virtuální prohlídka porodních pokojů (porodn_ pokoj1_sm.jpg)

Virtuální prohlídka porodních pokojů (porodni_pokoj_koupelna_sm.jpg)

Virtuální prohlídka porodních pokojů (porodni_pokoj2_sm.jpg)

 Podpůrná péče o rodinu v souvislosti s úmrtím

Úmrtí dítěte je jedna z nejhorších životních událostí, která se může rodičům stát. Pokud k této tragédii dojde v těhotenství, při porodu nebo krátce po něm, v českolipské porodnici je tým zdravotníků připravený podpořit a pomoci rodičům nejen po dobu hospitalizace.

Základní kontaktní údaje naleznete ZDE >>

Informační brožuru naleznete ZDE >>


SOUBORY KE STAŽENÍ

Seznam věcí potřebných do porodnice
Veci potrebne do porodnice.pdf (497 kB)
Prvotrimestrální screening
Screening porodnice letak.docx (102 kB)


Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)