Interní oddělení

INTERNÍ ODDĚLENÍ 

 

Primář oddělení: MUDr. Světlana Lorencová
Telefon: 487 954 321
Email: svetlana.lorencova@nemcl.cz


 


Vrchní sestra: Marie Kašparová

Telefon: 487 954 302
Email: marie.kasparova@nemcl.cz

                                                                                                                                                                                                              Svetlana Lorencova (Svetlana Lorencova.jpg)

M. Kašparová (Kašparová Marie.JPG) 
Kontakty 


Interna JIP - pracovna sester tel. 487 954 308
Interna JIP - pracovna lékařů tel. 487 954 332
 
Interna 1 (3.patro ) - pracovna sester tek 487 954 317
Interna 1 (3.patro ) - pracovna lékařů tel. 487 954 316
 
Interna 2 (4.patro) - pracovna sester tel. 487 954 307
Interna 2 (4.patro) - pracovna lékařů tel. 487 954 350

Charakteristika oddělení 

Poskytuje komplexní diagnostickou a léčebnou péči nemocným s akutními i chronickými interními nemocemi. Náš lékařský tým úzce spolupracuje se specializovanými pracovišti z nadstavbových oborů.
Interní oddělení je rozděleno na lůžkovou a ambulantní část.
Lůžkové oddělení disponuje 56 akutními lůžky na 2 jednotkách ve 3. a 4. patře, 4 lůžky na JIP (jednotka intenzívní péče) a 10 lůžky intermediární péče.Pacientům jsou k dispozici 2 nadstandardní jednolůžkové pokoje, které jsou vybaveny TV přijímačem, lednicí, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí.

JIP
Na JIP zajišťujeme léčbu a péči o pacienty v závažných, život ohrožujících stavech s potřebou monitorování vitálních funkcí.

Intermediární péče
Lůžka jsou vybavena monitorovací technikou, která umožňuje zvýšený dohled nad pacienty, kteří jsou obvykle přeloženi z JIP po zvládnutí kritických stavů.

Ambulantní část  

Endoskopické pracoviště
Nachází se ve 2. patře nemocnice, má 3 vyšetřovny, provádí se zde preventivní, diagnostická i terapeutická vyšetření a výkony v trávicím traktu. Součástí pracoviště je i gastroenterologická poradna, která zajišťuje ambulantní péči pro pacienty s onemocněním trávicího traktu.
Naše endoskopické pracoviště zajišťuje fibroskopická vyšetření jícnu, žaludku, duodena i tračníku (kolonoskopie), provádí ošetření krvácení v této oblasti, ošetření jícnových varixů, odběry biopsií, polypectomie.
Ve spolupráci s rtg pracovištěm provádíme ERCP (endoskopická retrográdní cholangiopankreatografie)-vyšetření žlučových cest a vývodných cest slinivky břišní. V případě potřeby provádíme i terapeutické intervence ( biopsie, papilotomie, odstranění konkrementů, zavedení plast. stentů).

Oddělení fukční diagnostiky
Na tomto oddělení se provádějí ultrazvuková vyšetření srdce včetně jícnové echokardiografie, vyšetření orgánů dutiny břišní, malé pánve, cév, měkkých tkání. Na tomto oddělení provádíme i zátěžové ekg (cykloergometrie).

Ambulance
Součástí našeho oddělení jsou i odborné ambulance:interní, kardiologická, kardiostimulační, antiarytmická, nutriční, gastroenterologická, nefrologická.


Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)