Komunikace a mobilita bez bariér

• Dotace z operačního programu ROP NUTS II Severovýchod, 39. kolo výzvy - oblast podpory 2.2
  • Název projektu: Komunikace a mobilita bez bariér
  • Cíl projektu: Projekt má v plánu zabezpečit modernizaci přístrojového vybavení, konkrétně půjde o nákup komunikačního a signalizačního systému sestra - pacient, které zajišťuje hovorový, optický a akustický kontakt pacienta s personálem (tj. obousměrnou komunikaci pacient - sestra a přivolání obsluhy k pacientovi na pokoj). Moderní komunikační systémy zároveň umožňují pacientům poslech zábavného programu. Dále bude v rámci projektu modernizováno lůžkové vybavení - celkem 100 nemocničních polohovacích lůžek.
  • Celková částka dotace : 5 989 500,00 vč. DPH

21.7. 2015
Projekt „Komunikace a mobilita bez barier finišuje“

Sto nových polohovacích lůžek s příslušenstvím a kvalitní dorozumívací, signalizační systém změnil k lepšímu pobyt pacientů na lůžkových odděleních českolipské nemocnice. V současné době byla předložena poskytovateli dotace závěrečná monitorovací zpráva, kdy po jejím schválení bude částka za vybavení nemocnici proplacena a projekt se posune do pětiletého období udržitelnosti.

Modernizaci umožnil dobře připravený projekt „Komunikace a mobilita bez bariér“, na který získala dotaci téměř 6 milionů korun (5 989 500,00 Kč včetně DPH) z operačního programu ROP NUTS II Severovýchod, 39. kolo výzvy - oblast podpory 2.2.

Projekt byl rozdělen na dvě části. V první části byl pořízen komunikačního a signalizačního systému „sestra – pacient“, který zajišťuje hovorový, optický a akustický kontakt pacienta na lůžku s ošetřujícím personálem. Nová technika umožní obousměrnou komunikaci mezi pacientem a zdravotní sestrou a přivolání obsluhy k pacientovi na pokoj. Moderní komunikační systémy zároveň umožňují pacientům poslech zábavného programu, připojení k jednotné telefonní síti či internetu. V otevřeném výběrovém řízení zvítězila s nejnižší nabídkovou cenou 2 210 805,60 firma První chráněná dílna s.r.o.

V druhé části bylo pořízeno 100 ks nových elektricky polohovatelných, plně vybavených nemocničních lůžek včetně nočních stolků s integrovanou jídelní deskou.

V otevřeném výběrovém řízení zvítězila s nejnižší nabídkovou cenou 3 429 900,80 firma PROMA REHA,s.r.o.

28. srpna 2014
Nemocnice chystá modernizaci lůžkových oddělení

Desítky nových polohovacích lůžek a kvalitní dorozumívací, signalizační systém změní brzy k lepšímu pobyt pacientů na lůžkových odděleních českolipské nemocnice.

Modernizaci umožní dobře připravený projekt „Komunikace a mobilita bez bariér“, na který získala dotaci téměř 6 milionů korun (5 989 500,00 Kč včetně DPH) z operačního programu ROP NUTS II Severovýchod, 39. kolo výzvy - oblast podpory 2.2.

Projekt má v plánu zabezpečit modernizaci přístrojového vybavení  na lůžkových odděleních NsP. Konkrétně půjde o nákup komunikačního a signalizačního systému „sestra – pacient“, který zajišťuje hovorový, optický a akustický kontakt pacienta na lůžku s ošetřujícím personálem. Nová technika umožní obousměrnou komunikaci mezi pacientem a zdravotní sestrou a přivolání obsluhy k pacientovi na pokoj. Moderní komunikační systémy zároveň umožňují pacientům poslech zábavného programu, připojení k jednotné telefonní síti či internetu.

Neméně významnou součástí tohoto projektu je také obměna lůžkového vybavení NsP, kterou velmi přivítají pacienti i zdravotníci. Dosloužilé postele pro nemocné nahradí celkem 100 nemocničních polohovacích lůžek. Stará lůžka budou za nová vyměňována napříč celou nemocnicí.

Nemocnice nyní připravuje vyhlášení výběrového řízení na vlastní realizaci projektu. Jeho výsledek by měl být jasný nejpozději v prosinci 2014.

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s. poskytuje lůžkovou i ambulantní péči v spádové oblasti se 110 tisíci obyvateli. Vlastníkem 100% akcií je Liberecký kraj. Aktuálně provozuje 347 akutních lůžek, 6 lůžek DIOP a 122 lůžek následné péče. Zaměstnává 827 lidí.

Petr Pokorný, tiskový mluvčí
Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s.
Purkyňova 1849, 470 77 Česká Lípa
tel. 487 954 294, mobil: 739 500 436