Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Mezinárodní den ošetřovatelství

Psát, že Mezinárodní den ošetřovatelství se slaví celosvětově již od roku 1965 na počest dne narození Florence Nightingale, která celý svůj život zasvětila rozvoji ošetřovatelství jako komplexně pojímané disciplíny, nám přijde skoro patetické. Vždyť pravděpodobně neexistuje člověk, který se pohybuje ve zdravotnictví, a tuto obětavou ženu a její přínos dané profesi by neznal.

Proto se raději než historii budeme věnovat našim lidem, protože každá ošetřovatelka, každá zdravotní sestra, každá laborantka, jednoduše každá zaměstnankyně či zaměstnanec na pozici nižšího, středního a vyššího zdravotnického nelékařského personálu, je naší vlastní Florence. A dokazují to tu každý den.

Když se snaží rozveselit seniory během zákazu návštěv, když resuscitují dítě, když jsou spolehlivou pravou rukou chirurgovi, když do úspěšného konce dovedou porod, když vás v půl třetí ráno, kdy většina lidí spí doma v teplé posteli, přijímají a připravují na akutní operaci apendicitidy, když vás díky nim již nebolí každý den záda…

Jim patří naše pozornost a respekt. Děkujeme za vše, co pro nás a naše pacienty děláte.

Vedení nemocnice

© 2022 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu