Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Očkovací centrum - novinky

Otevírací doba očkovacího centra na následující týden (od 10. do 16. 01. 2022):

Pondělí: nezletilí 12-15 let a dospělí - první, druhé a třetí dávky - od 14 do 21 hodin
Středa: děti 5-11 let - první dávky - od 15 do 18 hodin
Čtvrtek: nezletilí 12-15 let a dospělí - první, druhé a třetí dávky - od 14 do 21 hodin
Pátek: nezletilí 12-15 let a dospělí - pouze třetí dávky - od 15 do 21 hodin

Ve středu přijímáme pouze registrované děti, v pondělí, ve čtvrtek a v pátek rovněž přijímáme pouze registrované zájemce, ale v případě přebytku vakcín je možné naočkovat také neregistrované. Tato služba však není nároková a lze jí využít pouze v době mezi 18. a 19. hodinou.

Důležité upozornění týkající se očkování dětí a nezletilých:

Očkování by mělo probíhat podle jednotného schématu (pokud tedy dítě začne očkování ve věku 11 let, mělo by ho ve věku 11 let i dokončit - není možné, aby dítě dostalo první dávku v jedenácti letech a na druhou nám „spadlo“ do schématu pro nezletilé, dvanáctileté). Stejně tak je tomu i u nezletilých „přesouvajících“ se v průběhu očkování do schématu pro dospělé. Všechny dávky by měly být proto aplikovány buď ve schématu 5-11 let, nebo 12-15 let, nebo 16-X let.

Dále bychom chtěli požádat občany, aby na očkování chodili připraveni - se všemi nezbytnými doklady:

občanským průkazem
kartičkou zdravotní pojišťovny
vyplněným dotazníkem pro očkované, popř. brýlemi, jsou-li nezbytné při vyplňování dotazníku v OČC

Všechny doklady vč. dotazníku je nutné opakovaně přinášet s sebou na aplikaci každé dávky!

© 2022 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu