Neurologické oddělení

EUROLOGICKÉ ODDĚLENÍ 


Primář oddělení: MUDr. Jan Novák 
Telefon: 487 954 201 
Email: jan.novak@nemcl.cz
 Vrchní sestra: Monika Nosáková, DiS.
Telefon. 487 954 202
Email:
monika.nosakova@nemcl.cz

                                                                                                                                                                                                                            

Novak (Novak.jpg)

Monika Nosákova  (Monika Nosakova NEU.jpg)


 

Charakteristika oddělení

Neurologické oddělení zajišťuje specializovanou péči z oblasti akutní i chronické neurologické problematiky, a to péči jak lůžkovou, tak ambulantní. Poskytuje léčebnou i diagnostickou péči pacientům s onemocněním centrálního i periferního nervového systému a struktur souvisejících s tímto systémem. Hlavní náplní péče oddělení je problematika cévních onemocnění mozku, epileptologie, bolestí hlavy, zánětlivých onemocnění NS, nádorů NS, nervosvalových onemocnění a bolestivých syndromů při onemocnění páteře, extrapyramidových poruch a degenerativních onemocnění. Zdravotní péči nemocným na našem oddělení poskytuje tým lékařů a kvalifikovaných zdravotních sester a ošetřovatelek v souladu s nejnovějšími trendy. V rámci iktového programu úzce spolupracujeme s oddělením léčebné rehabilitace, s  oddělením LDN a s chirurgickým oddělením naší nemocnice. Pro případ nutnosti neurochirurgického řešení zdravotních problémů našich pacientů velmi úzce spolupracujeme se špičkovými neurochirurgickými pracovišti, zejména v Liberci a v Ústí nad Labem.
Neurologickému oddělení byla přiznána akreditace pro obor Neurologie. Neurologické oddělení je zařazené do celorepublikové sítě specializovaných pracovišť pro léčbu pacientů s iktem, od 1.1.2011 má naše oddělení status  “Iktového centra“.
Neurologické oddělení se nachází ve 2.patře hlavní budovy nemocnice. Lůžkové oddělení má k dispozici 32 standardních lůžek. Na vlastní přání může být pacient ubytován na pokoji nadstandardním s 1 lůžkem. Na oddělení je rehabilitační cvičebna, společenská místnost s TV a malou knihovnou, chladničkou, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. Pro pacienty s nutností intenzivní terapie a monitorace životních funkcí slouží  samostatná neurologická JIP, kde jsou hlavními diagnozami cévní mozkové příhody (jak infarkty, tak krvácení), komatozní stavy z neurologických příčin, zánětlivá onemocnění centrálního nervového systému, epileptické záchvaty včetně epileptických statů. Neurologické oddělení provozuje také specializované neurologické ambulance – pro cévní mozkové příhody, pro záchvatová onemocnění, pro demyelinizační a extrapyramidová onemocnění, pro neuromuskulární onemocnění, pro dětskou neurologii. Zajišťujeme též urgentní neurologickou ambulanci v rámci služeb Centrálního příjmu. Samozřejmostí je konziliární služba pro všechna ostatní oddělení nemocnice včetně pediatrie a novorozenců. Při oddělení funguje EEG a EMG laboratoř, na oddělení se provádějí lumbální punkce především za účelem odběru a dalšího podrobného vyšetření mozkomíšního moku, máme k dispozici kvalitní zobrazovací techniky – přímo v nemocnici RTG, sonografie (včetně TEE), CT (včetně CT AG), DSA, v blízkém Liberci, Jablonci n.N. a Ústí n.L. pak MRI. To vše dává možnost prakticky kompletního vyšetření nervového systému potřebného k určení správné diagnózy a rozhodnutí o léčebném postupu.
Indikátory výkonnosti a kvality IC Česká Lípa
Příloha

SOUBORY KE STAŽENÍ

Indikátory CMP 2018
Indikatory CMP 2018.doc (47 kB)


Operační program pro lidské zdroje (logo-esf-web-sirka.gif)
Regionální operační program severovýchod (eu_severovychod_banner.jpg)