Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Kontakty na oddělení

+420 487 955 400

hematologie@nemcl.cz

Hematologicko-transfuzní oddělení

Hematologicko-transfuzní oddělení svojí činnost vykonává prostřednictvím několika komplementů.

V prvé řadě se jedná o dárcovství krve, kdy naše oddělení realizuje bezpříspěvkové dárcovství. Dále zajišťujeme péči o pacienty s onemocněním krve nebo krvetvorných orgánů. Při léčbě akutních hematologických onemocnění, která vyžadují intenzivní onkohematologickou péči, v tomto ohledu také spolupracujeme se specializovanými pracovišti. V neposlední řadě provádíme v nepřetržitém provozu laboratorní vyšetření krve.

AKTUÁLNĚ! Prosíme vyléčené pacienty z infekce COVID-19, aby kontaktovali Transfuzní oddělení nemocnice v Liberci na tel č. 800 100 091 nebo na transfuzni@nemlib.cz. Vaše plazma pomůže v léčbě pacientů s vážným průběhem onemocnění COVID-19. Děkujeme.

MUDr. Jindra Škarková

MUDr. Jindra Škarková

Primář oddělení

+420 487 954 401
jindra.skarkova@nemcl.cz

Irena Volejníková

Irena Volejníková

Vrchní laborant

+420 487 954 402
irena.volejnikova@nemcl.cz

Kde nás najdete

Ambulance a poradny

Hematologická ambulance

po, st, čt

07:00 - 09:00

Odběry krve

po, st, čt

09:00 - 15:00

+420 487 954 406

V SOUČASNÉ DOBĚ OMEZENÝ PROVOZ!

O nás

Dárcovství krve (bezpříspěvkové)

Út a St 06:15 - 09:15 hod, tel. +420 487 954 405

Bezpříspěvkové dárcovství je v současnosti považováno za nejbezpečnější způsob darování krve z hlediska příjemce. Klade se důraz na pečlivé vyplnění dotazníku a pohovor lékaře s dárcem, na základě kterých se rozhoduje o vhodnosti dárce. Naše transfuzní oddělení funguje jako odběrové místo. Ihned po ukončení odběrů jsou vaky s odebranou krví uloženy do termoboxů a odvezeny na transfuzní oddělení v Liberci, které provádí vlastní výrobu transfuzních přípravků.

POZOR: Doporučení pro dárce krve v souvislosti s očkováním proti SARS-CoV-2:

V souvislosti s očkováním proti SARS-CoV-2 je doporučeno dodržet odklad alespoň sedmi dnů po každé vakcinační dávce při aplikaci mRNA vakcín (Pfizer/BioNTech, Moderna) a proteinových vakcín (Novavax, Sanofil). Po aplikaci vektorových vakcín (AstraZeneca, Johnson&Johnson) se po každé vakcinační dávce doporučuje odklad 28 dní.

Centrální odběrové místo

Po – Pá 7:00 – 12:00 hod, tel. +420 487 954 433

Centrální odběrové místo pro pacienty se nachází ve 4. patře polikliniky. Odebírají se zde vzorky žilní krve pro hematologická, imunohematologická a biochemická vyšetření.

Hematologická ambulance

Ambulance je umístěna ve 4. patře polikliniky. Dispenzarizují se zde a léčí nemocní s hematologickými onemocněními. Při léčbě akutních hematologických onemocnění, která vyžadují intenzivní onkohematologickou péči, spolupracujeme se specializovanými pracovišti, jako je Ústav hematologie a krevní transfúze Praha 2, I. interní klinika Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2 nebo Hematologické oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Také zajišťujeme odbornou konsiliární službu pro oddělení nemocnice.

Laboratoř HTO

Laboratoř je umístěna ve 4. patře nemocnice. Laboratoř HTO je akreditovaným subjektem podle  ČSN EN ISO 15 189:2013. Vyšetřují se zde krevní vzorky v nepřetržitém provozu. Provádíme morfologická a hemokoagulační vyšetření. Dále imunohematologická vyšetření příjemců transfuzních přípravků a zkoušky kompatibility, a také vyšetření krevních skupin a protilátek proti erytrocytům u těhotných žen a u novorozenců. Laboratoř je zapojena do systému externí kontroly kvality (SEKK). Laboratoř HTO nabízí vyšetření i pro pacienty bez požadavku od lékaře (samoplátci), ovšem za přímou úhradu (viz ceník). Nejčastěji je požadováno vyšetření krevní skupiny, krevního obrazu atd.

Dokumenty ke stažení

© 2021 Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

Návrh a tvorba webu